کتابسرای پدرام
سبد خرید

مجله کتابسرای پدرام RSS

pedrambook 0 11
۱۸ تیر روز ملی ادبیات کودک و نوجوان ۱۸ تیر سالروز درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده و بازنویس پرکار در زمینه ادبیات کودک و نوجوان به عنوان روز ملی ادبیات کودک و نوجوان در ایران نامگذاری شده است.«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه‌ ناقلا»، «گربه‌ تنبل»، «مثنوی» (برای بچه‌ها)، «مجموعه‌ قصه‌های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی..
pedrambook 1 84
منفعت شخصی یا ارتقا فرهنگ، کدام گزینه را باید انتخاب کرد؟همواره جمله ی ”سرانه مطالعه مردم ایران بسیار کم است“ دغدغه ی فکری ام بوده و نمی توانم با آن کنار بیایم به راستی چرا ما به جایی رسیده ایم که با صدای بلند این جمله را همه جا عنوان می کنیم؟ درد آورتر این است، کسانی که خود دستی برآتش فرهنگِ مطالعه دارند برای آنکه بار مسئولیت سنگین خود را بر گردن ..
pedrambook 0 94
آغاز طرح بهارانه خرید کتاب از 20 اردیبهشت ماه 1399شرایط استفاده از طرح به شرح زیر است:- میزان یارانه خرید برای کتاب ها ۲۰ درصد است.- مدت زمان اجرای طرح بهارانه کتاب ۱۱ روز است.- شروع طرح روز شنبه ۲۰ اردیبهشت و پایان طرح ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت خواهد بود.- سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۱۵۰۰۰۰۰ ریال ( ۱۵۰۰۰۰ تومان) است.- سقف یارانه خرید..
pedrambook 0 58
نجف دریابندری مترجم و نویسنده معاصر ایرانی است که در یکم شهریور ۱۳۰۸ خورشیدی در آبادان دیده به جهان گشود. وی تحصیلات خود را در این شهر تا مقطع دبیرستان ادامه داد اما در سال سوم دبیرستان تحصیل را رها و به بازار کار رفت و مدتی بعد به صورت خودآموز به فراگیری زبان پرداخت. در واقع تردد انگلیسی ها در تاسیسات نفتی آبادان باعث شد که دریابندری به مرور با زب..
pedrambook 0 58
کتاب مورد علاقه‌ی شما چیست؟ چه‌قدر از زمان‌تان را صرف خواندن کتاب می‌کنید؟ صادقانه بگویم، اکثر مردم فکر می‌کنند که مطالعه کردن فقط یک فعالیت خسته‌کننده است که باید از آن دوری کرد! در نتیجه کسانی که عاشق کتاب خواندن هستند را کرم کتاب یا آدم عجیب و غریب خطاب می‌کنند. حتی فکرش را هم نمی‌کنیم که مطالعه کردن،‌ روش خوبی است برای این‌که بتوانیم به یک فرد ..
pedrambook 0 49
تاریخچه کتاب و کتابخانه در عهد باستا ناز خرابه های شهرهای باستانی سومریان چنین برمی آید که سومریان در حدود 2700 سال پیش از میلاد کتابخانه های شخصی ، مذهبی و دولتی بر پا کرده بودند، مشهور است که کتابخانه « تلو» مجموعه ای متجاوز از 30000 لوحه گلین داشته است ، تمدن سومریان از 3500 سال پیش از میلاد پا گرفت و در عهد طلایی « اور » شکوفا شد .مورخان سومری ..
1 50
  تاريخچه اي كوتاه بر صنعت نشر در ايرانمقدمه كوتاه زير را مجيد روشنگر ـ بنيانگذار انتشارات مرواريد ـ به رشته تحرير درآورده است:صنعت نشر كتاب در ايران (كه با صنعت نشر روزنامه تفاوت دارد)، بدون آنكه بخواهيم وارد جزئيات امر شويم، به‌طوركلي قدمتي صد ساله دارد و مركزيت آن هم در پايتخت محسوس است.اين امر تقريباً در تمام كشورهاي ديگر نيز مصداق دارد و پايتخ..
pedrambook 0 28
افست[1] . اين اصطلاح اشاره به نوعي روش چاپ دارد كه در آن جوهر از صفحه يا لوحي فلزي به غلتكي (معمولاً كائوچويي) منتقل مي‌شود و سپس به كاغذ انتقال مي‌يابد (13). در اين روش، مركّب از بخش‌هاي رويين عبور مي‌كند و به كاغذ منتقل مي‌گردد (8: ذيل واژه؛ 11: ذيل واژه؛ 3: ج 1، ص 177).افست، در حال حاضر، رايج‌ترين روش تجديد چاپ كتاب است، و معناي اين واژه نشان مي..
نمایش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)