سبد خرید شما خالی است!

logo-samandehi

رهگیری سفارش
کد سفارش خود را وارد نمایید

پست الکترونیک

ادامه
برگزيدگان نمايشگاه بين المللي كتاب تهران معرفي شدند  یکشنبه 24 اردیبهشت 1391
برگزيدگان بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران معرفي شدند
۱۳۹۱/۲/۲۳ ۱۵:۳۷

هيات داوران با نظر مشورتي گروه‌هاي نظارتي و كميته ارزشيابي بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران برگزيدگان اين دوره از نمايشگاه در بخش‌هاي مختلف را معرفي كرد.

 بيانيه هيات داوران انتخاب ناشر برتر سال 90

كتاب، خانه انديشه آدمي است. آدميان سال ها آمده اند، زندگي كرده اند و رفته اند اما ناب ترين لحظه هاي زندگي شان در كتاب جاري گشته و تجربه هاشان در آن اندوخته شده است.

حتي آن چه برايشان دست نيافتني بوده، به مدد خلاقيت خود در لا به لاي سطر ها جاي داده اند تا شايد زندگي ايده آل خود را در كتاب بازيابند.

تاليف و نوشتن كتاب، توليد و انتشار آن با نگاه ارزشي به موضوعات مهم متناسب با سياست هاي راهبردي نظام جمهوري اسلامي در عرصه فرهنگي، توجه به آثار ويژه انقلاب اسلامي، دفاع مقدس، فرهنگ ديني، بومي، ملي و نيز تبيين هويت ديني و ملي، توجه جدي و ويژه به نشر آثار برجسته و مربوط به مفاخر و مشاهير اسلام و ايران، توجه به سياست ها و راهبردهاي فرهنگي چشم اندار سال 1404 كشور و كيفيت آثار از جمله شاخص هايي است كه در فرآيند توليد و انتشار يك كتاب خوب و ارزشمند نقش دارد.

امسال نيز هيات داوران با توجه ويژه به شاخص هاي پيش گفته شده در دستورالعمل انتخاب ناشر سال از ميان ناشراني كه به مرحله نهايي راه يافته بودند ناشران شرح زير را به عنوان برگزيدگان سال 90 معرفي مي نمايد:

 ناشران برتر سال 90 به انتخاب هيات داوران

 الف)حوزه ناشران بزرگسال

1- بخش خصوصي تهران: در اين بخش هيات داوران هيچ ناشري را شايسته عنوان ناشر سال ندانست ولي مشتركا انتشارات «هرمس» و «نشر ني» را به دليل داشتن تعداد عناوين چاپ اول، تنوع آثار، كيفيت كتاب‌ها از حيث رعايت اصول فني چاپ و نشر و داشتن آثار برتر شايسته تقدير مي‌داند.

2- بخش خصوصي شهرستان‌ها: در اين بخش هيات داوران به دليل توجه ويژه به فرهنگ ديني و نيز تبيين هويت ديني، نگاه ارزشي به سياست‌هاي راهبردي نظام در عرصه فرهنگي، تنوع و تعدد آثار، تعداد عناوين چاپ اول تاليفي، توجه به نياز مخاطبان، ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، كيفيت آثار از حيث رعايت آرايه‌هاي ظاهري و اصول فني چاپ و نشر و توجه شايسته به مفاخر و مشاهير اسلام و ايران «انتشارات موسسه فرهنگي دارالحديث» را به عنوان ناشر برگزيده سال 90 معرفي مي‌نمايد.

3- بخش عمومي و دولتي: در اين بخش هيات داوران به دليل توجه ويژه به آثار ارزشمند ادبيات پايداري، ارزش‌هاي انقلاب اسلامي، دفاع مقدس، نگاه ارزش گرايانه به موضوعات مهم متناسب با سياست‌هاي راهبردي نظام در عرصه فرهنگي، عنايت ويژه به فرهنگ ديني، ملي، مفاخر و مشاهير اسلام و ايران، كيفيت آثار از حيث رعايت اصول فني چاپ و نشر، توجه به نياز مخاطبان جامعه و داشتن آثار چاپ اول انتشارات «سوره مهر» را به عنوان ناشر برگزيده سال 90 معرفي مي‌نمايد.

ضمنا هيات داوران «انتشارات بوستان كتاب» و سمت را به دليل توجه ويژه به فرهنگ ديني و ملي و نيز تبيين هويت ديني و ملي و داشتن آثار چاپ اول، كيفيت آثار از حيث رعايت اصول فني چاپ و داشتن آثار برتر شايسته تقدير مي‌داند.

 ب) حوزه ناشران كودك و نوجوان

1- بخش خصوصي تهران: در اين بخش هيات داوران هيچ ناشري را شايسته عنوان ناشر برگزيده سال 90 نمي‌داند ولي «انتشارات محراب قلم» را به دليل توجه به فرهنگ ديني، بومي و ملي و چاپ و انتشار آثار مرجع در اين شايسته تقدير مي‌باشد.

2- بخش خصوصي شهرستان: در اين بخش هيات داوران هيچ ناشري را شايسته عنوان ناشر برگزيده سال 90 نمي‌داند ولي «انتشارات عروج انديشه» را به دليل توجه به فرهنگ ديني، بومي و ملي و تعداد عناوين چاپ اول تاليفي در اين حوزه شايسته تقدير مي‌باشد.

بخش عمومي و دولتي: در اين بخش هيات داوران به دليل توجه به نيازهاي علمي و فرهنگي مخاطبان، توچه به مفاخر و مشاهير اسلام و ايران، ترويج فرهنگ ديني و ملي، حسن شهرت در بين مولفان و مترجمان، تعداد عناوين تاليفي چاپ اول، داشتن آثار برتر و نگاه ارزشي به موضوعات مهم متناسب با سياست‌هاي راهبردي نظام در عرصه فرهنگي متشركا «انتشارات موسسه فرهنگي مدرسه برهان» و «شركت به نشر وابسته به آستان قدس رضوي» را به عنوان ناشران برگزيده سال 90 معرفي مي‌نمايد.

 ناشران برتر حوزه بين الملل بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران

 1- بخش بازار جهاني كتاب‌هاي لاتين ايران – موسسه تنظيم نشر آثار امام خميني(ره)

به دليل بيشترين ترجمه از آثار امام خميني(ره) به زبان‌هاي خارجي.

2- بخش بازار‌هاني كتاب‌هاي عربي ايران – بنياد دايره المعارف اسلامي

به دليل ترجمه متقن آثار مرجع ايران به زبان عربي.

3- بخش ناشران الكترونيك ايران- موسسه خدمات كامپيوتر علوم اسلامي نور

به دليل بهره‌گيري از آخرين متدهاي روز جهاني در تبديل كتاب‌هاي فرهنگ و تمدن اسلامي به صورت EBOOK (كتاب الكترونيك) و عرضه نرم افزارهاي قرآني رايگان در نمايشگاه.

4- بخش كشورها – اتحاديه ناشران افغانستان

به دليل نخستين حضور چشمگير در نمايشگاه بين المللي كتاب تهرا.

5- بخش كتب ارزي – شركت انتشارات جان وايلي

به دليل عرضه كتاب با مضووعات متنوع به صورت كيفي و كمي و نيز مباحث بين رشته‌اي و علوم خاص

6- بخش كتب لاتين (عرضه مستقيم) – انتشارات خدمات دانش كتيبه

به دليل تنوع زباني آثار عرضه شده با قيمت‌هاي مناسب

7- بخش كتب عربي (عرضه مستقمي) – شركت انتشاراتي آوند دانش

به دليل ارايه عناوين جديد در حوزه فقه، حقوق و تاريخ تمدن اسلامي

 برترين غرفه‌ها در بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران

 هيات داوران به منظور ارج نهادن به زحمات ناشران حاضر در نمايشگاه با بررسي و ارزيابي معيارهايي همچون: نگاه ارزشي به موضوعات مهم متناسب با سياست هاي راهبردي نظام جمهوري اسلام، ترويج فرهنگ ديني، بومي و ملي، رعايت ضوابط و مقررات نمايشگاه،‌فضاسازي و تزئين غرفه، فروش كتاب با قيمت مناسب و همكاري و مشاركت با مديران بخش اجرايي نمايشگاه و چاپ و نشر آثار علمي تخصصي متناسب با سطوح مختلف جامعه غرفه‌هاي برتر بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران را در بخش ناشران داخلي به شرح زير معرفي مي‌نمايد.

1- بخش خصوصي، حوزه ناشران عمومي: در اين بخش غرفه‌هاي «انتشارات حكمت از تهران و انتشارات اسرا از قم» به دليل فضاسازي مناسب و مطلوب، نگاه ارزشي به آثار منتشر شده متناسب با سياست‌هاي راهبردي نظام و رعايت ضوابط و مقررات نمايشگاه به عنوان غرفه‌هاي برتر در اين حوزه معرفي مي‌نمايد.

2- بخش خصوصي، حوزه ناشران دانشگاهي: در اين بخش «غرفه انتشارات جامعه نگر» به دليل تعداد عناوين قابل توجه، فضاسازي مناسب و مطلوب، توجه به نياز تخصصي مخاطبان در سطوح مختلف جامعه و رعايت ضوابط و مقررات نمايشگاه به عنوان غرفه برتر اين حوزه معرفي مي‌نمايد.

3- بخش خصوصي، حوزه ناشران كودك و نوجوان: در اين بخش «غرفه‌هاي انتشارات حوا از تهران و مشتركا انتشارات جمال و انتشارات حديث نينوا» به دليل نگاه ارزشي به آثار منتشر شده متنساب با سياست‌هاي راهبردي نظام، ترويج فرهنگ ديني، رعايت ضوابط و مقررات نمايشگاه، فروش كتاب با قيمت مناسب و همكاري و مشاركت با مديران اجرايي نمايشگاه و فضاسازي مناسب و مطلوب به عنوان غرفه‌هاي برتر اين حوزه معرفي مي‌نمايد.

4- بخش خصوصي، حوزه ناشران آموزشي: در اين بخش «غرفه انتشارات تخته سياه» به دليل فضاسازي مناسب و مطلوب، رعايت ضوابط و مقررات نمايشگاه، همكاري و مشاركت با مديران اجرايي نمايشگاه، فروش كتاب به قيمت مناسب و نشر آثار علمي تخصصي مناسب به عنوان غرفه برتر در اين حوزه معرفي مي‌نمايد.

5- بخش ناشران عمومي ودولتي: در اين بخش غرفه «انتشارات سازمان پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي» به دليل چاپ و نشر آثار منتشر شده متناسب با سياست‌هاي راهبردي نظام جمهوري اسلامي، ترويج فرهنگ ديني و ملي، رعايت ضوابط و مقررات نمايشگاه، فضاسازي مناسب و مطلوب، فروش كتاب با قيمت مناسب، اطلاع رساني مطلوب و همكاري و مشاركت با مديران اجرايي نمايشگاه به عنوان غرفه برتر در اين بخش معرفي مي‌نمايد.

ضمنا هيات داوران« انتشارات اميركبير» را به دليل توجه به نياز مخاطبان و عنايت ويژه به تبيين فرهنگ ديني و ملي و همچنين غرفه آرايي مطلوب شايسته تقدير مي‌داند

 

logo-samandehi

Copyright 2002-2017 www.pedrambook.com . All rights reserved